+48 510 777 235 teneryfanahaczyku@gmail.com

Warto zaplanować zwiedzanie wyspy także „od wewnątrz”. Doskonałym sposobem jest wycieczka z przewodnikiem po jakisni. Dzięki temu można lepiej zrozumieć „jak działa” i jak powstała wyspa wulkaniczna i co tak naprawdę widzimy podczas pieszych wycieczek na szlakach. Cueva del Viento jest zlokalizowana niedaleko miasteczka Icod de los Vinos, warto ją wpleść w plan zwiedzania północnej części wyspy.

Cueva del Viento

Cueva del Viento to piąta na świecie pod względem wielkości jaskinia (4 największe są na Wyspach Hawajskich). Cueva del Viento liczy 18km długości (tyle do tej pory zmapowano). Powstała 27 000 lat temu w trakcie pierwszej fazy erupcji wulkanu Pico Viejo. Nazwa „Jaskinia Wiatru” pochodzi od silnych przeciągów, które przez nią przepływają. Ciekawostką jest to, że Cueva del Viento jako jedyna na świecie jest złożona z 3 poziomów nakładających się na siebie (jakby miała 3 piętra jaskiń).

Jaskinia Cueva del Viento

Wycieczka z przewodnikiem

Wizyta w jaskini trwa ok. 2 godziny. Wycieczka jest podzielona na 3 części: w centrum dla odwiedzających przewodnik opowiada o jaskiniach i procesie ich powstawania, do których przyczyniają się erupcje wulkanów i wydobywająca się lawa. Następnie uczestnicy są przewożeni busami w pobliże Cueva del Viento. Krótki spacer przez las to okazja do zweryfikowania w terenie wiedzy przekazanej wcześniej przez przewodnika.

Jaskinia Cueva del Viento – w ciemności

Ostatni etap to wizyta w jaskini, gdzie wchodzi się w kaskach z lampkami. Będziecie mogli poczuć klimat jaskini, pobyć chwlię w ciemności, poczuć wiatr oraz dowiedzieć się o różnych stworzeniach zamieszkujących jaskinię. Pamiętajcie, że podczas wizyty zwiedza się tylko niewielki fragment tej jaskini spośród 18km „podziemnych korytarzy”.

Więcej nie będę zdradzać. Polecam skorzystać, aby poszerzyć swoją wiedzę i lepiej zrozumieć nie tylko Teneryfę, ale wszystkie Wyspy Kanaryjskie.

Cueva del Viento – z przewodnikiem

Co trzeba wiedzieć?

Trzeba zabrać ze sobą wygodne buty (sportowe lub trekkingowe) oraz długie spodnie. Do jaskini nie można wchodzić z plecakami i torbami, najlepiej zostawić je w samochodzie.

W jaskini Cueva del Viento

W jaskini Cueva del Viento

Bilety

Koszt biletu to 20 euro od osoby dorosłej i 8,5 euro dzieci w wieku 5-12 lat (młodsze dzieci nie mogą wchodzić do jaskini). Bilety należy kupić wcześniej na stronie internetowej. Wycieczka jest organizowana w języku angielskim, niemiecki, francuskim i hiszpańskim. Podczas rezerwacji należy wybrać odpowiednią grupę językową.

https://www.cuevadelviento.net

Las w okolicy jaskini Cueva del Viento

Koniecznie dodajcie Jaskinię Wiatrów do swojej listy miejsc, które warto odwiedzić na Teneryfie.