+48 510 777 235 teneryfanahaczyku@gmail.com

Kalendarze

Co zwiększa szanse na udany połów? Bardzo wiele czynników, m.in. warunki atmosferyczne, pogoda, kierunek wiatru, temperatura wody, temperatura powietrza, ciśnienie, itd. Jednymi z najbardziej istotnych czynników są także pływy oceaniczne oraz pora roku.

KALENDARZ PŁYWÓW

Pływy morskie (przypływy i odpływy) to nic innego jak podnoszenie się i opadanie poziomu wody. Odgrywają dużą rolę w wędkowaniu morskim i oceanicznym. Poniżej znajduje się kalendarz pływów na 2 najbliższe miesiące w dwóch lokalizacjach Teneryfy: południowy brzeg (Los Christianos) oraz wschodni brzeg (Granadilla).

Poniższe kalendarze są jedynie informacyjne. Pogodę należy sprawdzać i śledzić na bieżąco, szczególnie tuż przed wypłynięciem na ocean.

Żródło: http://www.tides4fishing.com/es/islas-canarias/granadilla-tenerife

KALENDARZ WYSTĘPOWANIA GATUNKÓW RYB

Kalendarz występowania gatunków ryb o danej porze roku to jedna z najbardziej przydatnych informacji dla wędkarzy. Dzięki niemu wiedzą, jakie ryby mogą złowić i dopasowują do tego metody łowienia oraz sprzęt.

W wodach Oceanu Atlantyckiego w okolicach Wysp Kanaryjskich. występuje blisko 700 gatunków ryb (dla porównania w Polsce ok 120 gatunków). Poniżej znajduje się kalendarz występowania kilku największych okazów ryb.